________________________________________________________________________________

Středa 18. 3. 2020

16:00 hod - vstup volný

Místo konání: Ostrava, Katedrála Božského Spasitele, náměstí Msgre. Šrámka

Vernisáž výstavy „Masaryk a Svatá země“ ZRUŠENO

Výstava se uskutečňuje ve spolupráci s Velvyslanectvím státu Izrael v České republice a Římskokatolickou farností Moravská Ostrava. Vystupuje Ženský komorní sbor Dobroslava Lidmily a Dětský pěvecký sbor Zvonoklíček z Ostravy – Svinova pod vedením Marie Malinové a Petry Kubenkové

 
_________________________________________________________________________________
 
Čtvrtek 19. 3. 2020

19:30 hod – vstupenky na www.minikino.cz

Místo konání:  Ostrava, Minikino kavárna, Kostelní 3

Píseň jmen (The Song of Names)

Drama, Kanada, 2019, 113 min

_________________________________________________________________________________

Pátek 20. 3. 2020

19:30 hod – vstupenky na www.minikino.cz

Místo konání:  Ostrava, Minikino kavárna, Kostelní 3

Foxtrot (פוֹקְסטְרוֹט)

Drama, Izrael / Německo / Francie / Švýcarsko, 2017, 113 min

_________________________________________________________________________________

Pondělí 23. 3. 2020

16:00 hod – vstup volný

Místo konání: Ostrava, KNIHCENTRUM – Dům knihy, Smetanovo náměstí 8

Moderuje Sandra Procházková

Prof. Peter Tavel  "Smysl života podle Viktora E. Frankla“

 

_________________________________________________________________________________

 
19:00 hod – rezervace vstupenek na emailu: templfestgreen@seznam.cz
 
(VYPRODÁNO)
 
Místo konání: Ostrava, TV NOE, Kostelní nám. 2
 

Divadelní hra - Jeff Baron, Návštěvy u pana Greena

(překlad Benjamin Kuras, hrají: Tomáš Vodvářka a Jan Sieber)
 
 

_________________________________________________________________________________

Úterý 24. 3. 2020

16:00 hod – vstup volný

Místo konání: Ostrava, KNIHCENTRUM – Dům knihy, Smetanovo náměstí 8

Moderuje Sandra Procházková

Přednáška - Irena Kalhousová, Ph.D.  "Visegrad a Izrael: Láska či pragmatismus?"
_________________________________________________________________________________
 

19:30 hod – vstupné 100 Kč (vstupenky na www.studiog.cz)

Místo konání:  Ostrava, Studio G, Chelčického 691/8

Talkshow Tomáše Novotného

Setkání Tomáše Novotného s jeho hosty, s Irenou Kalhousovou a Gabrielou Ivanou Vlkovou

________________________________________________________________________________

Středa 25. 3. 2020

16:00 hod – vstup volný

Místo konání: Ostrava, KNIHCENTRUM – Dům knihy, Smetanovo náměstí 8

Moderuje Sandra Procházková

Autorské čtení s besedou – Karol Sidon
_________________________________________________________________________________
 

19:00 hod – rezervace vstupenek na emailu: templfestgreen@seznam.cz

(VYPRODÁNO)

 
Místo konání: Ostrava, TV NOE, Kostelní nám. 2

Divadelní hra - Jeff Baron, Návštěvy u pana Greena

(překlad Benjamin Kuras, hrají: Tomáš Vodvářka a Jan Sieber)

 
(pro velký zájem přidáno další představení: 23.3.2020 v 19:00 hod, 
rezervace vstupenek na emailu: templfestgreen@seznam.cz 
Místo konání: Ostrava, TV NOE, Kostelní nám. 2)
 

________________________________________________________________________________

Sobota 28.3.2020

17:30 – 21:30 hod - vstupné 250/200 Kč (vstupenky na https://heligonka.koupitvstupenku.cz)

(VYPRODÁNO)

Místo konání: Ostrava, Klub Heligonka, Vítkovická 3367/42

 

TEMPLFEST V HELIGONCE 

ZRUŠENO - peníze za vstupenky budou vráceny automaticky (nemusíte o ně žádat)

Galaprogram  - komponovaný program

Moderuje Michal Sedláček a Pavla Gajdošíková

 

Eliška Tesařová a kapelaMisterios del Amor

Hudební odkaz sefardských židů

Vystoupí: Eliška Tesařová - zpěv, perkuse; Marta Kratochvílová - příčná flétna, traverso, perkuse; Jan Čižmář - loutna, kytara, theorba; Marián Friedl – kontrabas.

Marek Orko Vácha

- katolický kněz  

Pavel Helan

- vlídný písničkář

Tomáš Novotný

– hebraista, hudebník

Mojše Band a priatelia - Tfilos Un Nigunim

Hudebně-vizuální show ze světa židovské mystiky v básních Shloma ben Rivkeho.

Vystoupí: skupina Mojše band (Michal Paľko – zpěv, cimbál; František Kubiš – zpěv, akordeón; Jakub Stračina – zpěv, kontrabas) a jejich hosté - houslista Miloš Valent, operní a synagogální zpěvák Michal Foršt, saxofonista a klarinetista Miroslav Poprádi a Amir Wahba – hráč na perkuse persko-egyptského původu.

________________________________________________________________________________