Výstava fotografií "Svatá země - Izrael"

Fotograf Zdeněk Poruba se narodil v roce 1953 a fotografii se věnuje od svých 15 let. Je absolventem Lidové konzervatoře Ostrava, obor výtvarná fotografie a je členem celostátního sdružení fotografů „Člověk a víra“ a vedoucím fotokroužku při farnosti Moravská Ostrava.

Své fotografie vystavoval na autorských výstavách v kostele sv. Václava, katedrále Božského Spasitele, Domě knihy, společenském domě v Odrách a dalších.

Jako člen sdružení fotografů „Člověk a víra“ vystavoval na Pražském hradě, v arcibiskupském paláci v Olomouci a na řadě dalších církevních  míst.

Jeho fotografie využívá Katolický týdeník, biskupství Ostravsko Opavské a občas i některé deníky.

Vystavované fotografie vznikly během šestnáctidenní soukromé cesty  po Izraeli v roce 2016. Fotografie dokumentují historicky známá ale i méně častá navštěvovaná místa Izraele: Golanské výšiny, Jafa, Gamla, hora Hermon, . Velká pozornost je věnovaná historicky významným izraelským památkám včetně nedávno objevených a zpřístupněných (Kacrin, Masada, Sepphoris, Jeruzalém, hora Tábor...). Fotografie jsou doprovázeny textem, který přiblíží návštěvníkům daná místa a historii Izraele.