MOJŠE BAND

 
Mojše Band pod vedením slovenského skladatele a multiinstrumentalisty Michala Paľka je autentický hudební soubor reprezentující židovskou hudební tradici ze Slovenska. Dnes už má jasné postavení na evropské scéně díky inovativnímu pohledu na židovské dědictví zvláště z regionů bývalého Uherska. Mojše Band účinkoval doposud na mnohých prestižních scénách jako Jewish Culture Festiwal Krakow, KlezMORE – Wien, Tachana HaRishona – Jeruzalem, Simcha – Wroclaw, Pohoda, Sziget, Czech Music Crossroads a mnohé další. Kapela absolvovala koncertné turné v Německu, Holandsku, několikrát v Poľsku a Izraeli. Mezi významné spolupráce patří spolupráce s Abraham Geiger Collegue v Berlíne, či komunitou Beit – Krakow. Mojše Band je finalistům Celosvětové soutěže židovské hudby v Amsterdame v roku 2017 a držitelem prestižní Youtube Award této soutěže v letech 2018 a 2019.
 

Marie Puttnerová a Petr Uvira - LAILA TOV

Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se po české hudební scéně v originálních sestavách Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim a Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio) se propojili, aby vytvořili společný́ hudební́ svět tvořený nejen autorskými písněmi Puttnerové, ale i svět, ve kterém mohou zaznít střípky zhudebněné́ poezie křehkého Jana Zahradníčka či surreálního Vlastimila Třešňáka. Poté, co ke spolupráci přizvali opavského kytarového kouzelníka Petra Uviru (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia), došlo ke společné́ symbióze lidských hlasů a elektrických kytar, které podmanivým a naléhavým způsobem posouvaly pomyslné́ hranice folku.
V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyšlo 21. dubna 2023 debutové album Puttnerové s názvem Laila tov. Oslovili jej především s představou dalšího uměleckého posunu, jehož je Stevens zaručeným garantem. Původní zvuk tria se společným tvořením skutečně proměnil, a tak se kapela rozšiřuje o čtvrtého člena, skladatele, klavíristy a hráče na syntezátory, Martina Brunnera (Martin Brunner Trio, The Prague Six, Markéta Foukalová, Klara & The Pop, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková). Na Templfestu vystoupí s Petrem Uvirou.
 
 

Ostrava Klezmer Band

Ostrava Klezmer Band s vynikající sólistkou Johanou Černohorskou je originálním uskupením hudebníků z oblasti klasické hudby, jazzu a folklóru, které spojil společný zájem o interpretaci židovské hudby střední a východní Evropy zvané klezmer. Právě široký stylový záběr členů přispívá k originalitě hudebních aranžmá souboru. Jednotliví hráči působí jak pedagogicky např. na gymnáziu nebo ZUŠ, tak umělecky v profesionálních hudebních tělesech jako je např. Národní divadlo moravskoslezské. Jejich společné muzicírování odpovídá spiritu samotné klezmerové hudby. Hrají ve svém volném čase, když je to baví, nebojí se improvizace a hledání nových vyjadřovacích prostředků. Program koncertu se pohybuje na pomezí dvou světů-tradičního, zastoupeného převážně v tancích, a nové “americké“ vlny.
Členové: 
Housle: Jaroslav Podžorski,
Akordeon: Anežka Gebauerová
Piano, cajon: František Panáček
Klarinet: Ondřej Janča
Basa: Přemysl Mixa
Zpěv Johana Černohorská
 
 

Komorní soubor Petry Kubenkové

Petra Kubenková vystudovala Církevní konzervatoř v Opavě obor varhany a liturgický trojobor (zpěv, dirigování, gregoriánský chorál), následně pokračovala ve studiu sólového zpěvu u Mgr. Barbory Baranove. Je učitelkou ZUŠ Dobroslava Ludmily, ZŠ Svinov a dirigentkou a hlasovou poradkyní několika sboru – DPS Zvonoklíček, jeho přípravný sbor Malošci, Ženský pěvecký sbor Svinov a sbor u Katedrály Božského Spasitele. Se svým komorním sborem se zaměřuje na interpretaci židovské hudby. Za její práci ji byl údělem stříbrný odznak Unie českých pěveckých sboru.